Popcorn Hour S-300

Efektywna forma przekazu
Rozwiązanie pozwalające przekazać dowolne treści reklamowe i informacyjne z pełną swobodą łączenia różnych form przekazu.
Popcorn Hour S-300 to prosta i niezwykle efektywna platforma do audio-wizualne prezentacji reklam produktów, ogłoszeń, prezentacji i szeroko pojętych treści informacyjnych.
Urządzenie stanowi samodzielne źródło sygnału audio-wideo, pracujące autonomicznie po włączeniu zasilania, idealnie do zastosowań w handlu, gastronomii, szkołach, biurach i innych miejscach publicznych.

Bez subskrybcji, bez dodatkowego sprzętu
Rozwiązanie jest kompletne. Nie trzeba inwestować w dodatkowe oprogramowanie czy sprzęt. Wraz z odtwarzaczem S-300 dostępny jest komplet narzędzi programowych, które w prosty i szybki sposób pozwalają zaplanować działanie urządzenia, zaprojektować wizualną stronę przekazu oraz dołączyć materiały stanowiące sedno akcji marketingowej czy informacyjnej. (zobacz więcej)
Popcorn Hour S-300, jako urządzenie, zawiera wszystkie niezbędne interfejsy przyłączeniowe umożliwiające podłączenie ekranów TV oraz integrujące urządzenie z siecią komputerową.

Sprzętowy odtwarzacz FullHD
Sercem urządzenia jest zaawansowany procesor dekodujący wiele różnych formatów wideo (w rozdzielczościach 1080p), audio i zdjęć. Profesjonalne, wysokiej jakości materiały mogą być odtwarzane bez dodatkowych konwersji.

Mały i wytrzymały
Wymiary obudowy S-300 to zaledwie 15x14x3 cm. Solidna obudowa wykonana jest z czarnego metalu i umożliwia dyskretną instalację urządzenia np. za ekranem TV. Na wypadku konieczności skorzystania z pilota zdalnego sterowania, zastosowano zewnętrznych czujnik podczerwieni z kablem przyłączeniowym.

Digital Signage with Apps

Oprogramowanie pozwala w łatwy sposób zaprojektować nawet bardzo złożone prezentacje odtwarzane przez Popcorn Hour S-300. Użytkownik ma do dyspozycji scenę (przestrzeń ekranu), na której, za pomocą myszki, układa elementy (aplikacje), odpowiedzialne za prezentacje treści różnych typów - zdjęć, filmów, tekstów itd. Właściwości elementów pozwalają precyzyjnie określić ich wygląd i zachowanie. Na cały projekt składa się dowolna ilość scen ułożonych na osi czasu, w cyklu dziennym lub tygodniowym. Planowaniu podlega także włączanie i wyłączanie urządzenia.
Na starcie producent dostarcza 9 elementów (aplikacji) takich jak:
 • Odtwarzacz wideo (wg playlisty)
 • Prezentacja zdjęć z plików (wg playlisty)
 • Prezentacja zdjęć z serwisów Flickr (Flickr Slide Show)
 • Przewijany tekst z kanałów RSS (RSS Reader)
 • Przewijany tekst z serwisu Twitter (Live Twitter Feed)
 • Przewijany tekst (Text Ticker Tape)
 • Informacja o pogodzie (Weather Bug)
 • Zegar (analogowy lub cyfrowy)
 • Kalendarz (data)
Playlisty definiujące prezentacje zdjęć lub materiałów wideo mogą zawierać pliki lokalne oraz pliki pobierane z internetu. Dla wideo dostępna jest także obsługa odtwarzania strumieniowego RTMP (Real Time Messaging Protocol).
Oprogramowanie dopuszcza dodawania nowych elementów (aplikacji) w przyszłości. Producent dostarcza dokumentacje umożliwiającą tworzenie własnych aplikacji i udostępnianie ich użytkownikom.
Najważniejsze cechy oprogramowania:
 • Łatwy w obsłudze interfejs wykorzystujący myszkę i graficzną aranżację układu elementów sceny.
 • Kontrola warstw - wzajemnego przesłaniania się elementów
 • Obsługa przezroczystości elementów oraz przezroczystych grafik PNG pozwalających na maskowanie fragmentów sceny
 • Rozbudowane opcje budowy playlist, składanych z plików lokalnych i internetowych
 • Możliwość wielokrotnego użycia tego samego elementu w jednej scenie z różnymi parametrami (poza odtwarzaczem wideo)
 • Projektowanie scen na osi czasu, w cyklach dniowych lub tygodniowych, z dokładnością do minuty.
 • Planowanie włączania i wyłączania urządzenia na osi czasu (w cyklach dniowych lub tygodniowych)
 • Możliwość zapisu projektów na dysku, pamięci USB lub przesłania bezpośrednio do urządzenia (przez FTP)
 • Obsługa zasobów internetowych (zdjęcia, wideo) definiowanych przez ścieżkę HTTP.
 • Podgląd zaprojektowanej sceny na ekranie PCKonstrukcja Procesor: Sigma Designs SMP8671, CPU 700MHz, DSP 350MHz
Pamięć: 256MB DDR SDRAM, 256MB NAND Flash
Obudowa Czarna, wykonana z aluminium, chłodzona pasywnie, bez wentylatora.
Złącza Wyjście HDMI v1.3a (PAL/NTSC, 480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p)
Wyjście VGA (1280x768, 1360x768, 1366x768, 1440x900, 1680x1050)
Wyjście audio stereo (jack 3.5mm)
Złącze LAN 10/100 Base-TX
Złącza HOST USB 2.0 (2 gniazda: jedno wewnątrz obudowy)
Złącze zasilania 5V DC
Złącze RS232 (standardowo nieaktywne)
Obsługiwane formaty plików Kontenery wideo: MPEG 2 Transport Stream, MPEG 1/2 Program Stream, AVI, ASF, WMV, Matroska (MKV), MOV (H.264), MP4 (H.264), FLV (H.264)
Kodeki wideo: XVID SD/HD, MPEG-4.2: ASP@L5, 720p, 1-point GMC, WMV9 : MP@HL, H.264 : BP@L3, MP@L4.0, HP@L4.0, HP@L4.1, VC-1 : MP@HL, AP@L3
Kontenery audio: AAC, M4A, MPEG audio (MP1, MP2, MP3, MPA), WAV, WMA, FLAC, OGG
Kodeki audio: WMA, WMA Pro, AAC, MP1, MP2, MP3, LPCM, DTS, Dolby Digital, FLAC, Vorbis
Zdjęcia: JPEG, BMP, PNG, GIF
Zarządzanie Rozbudowane oprogramowanie do tworzenia projektów (system Windows)
Komunikacja i transfer danych z PC do odtwarzacza wykonywane przez dedykowane oprogramowanie, protokół bazujący FTP.
Inne Praca w sieci: serwer FTP (transfer danych), telnet (dla deweloperów).
Rozbudowane opcje konfiguracji pracy dekoderów audio (PCM/passthrough), osobno dla formatów PCM, AAC, WMA Pro, DTS, Dolby Digital.
Opcja podłączenia adaptera WiFi USB dla łączności bezprzewodowej.
Zaawansowane opcje ustawień zegara, synchornizacja z internetowymi serwerami czasu.
Nośniki pamięci: pamięć flash (pendrive) podłączona do wewnętrznego portu USB (4GB w zestawie), zewnętrzne pamięci i nosniki USB.
Zasilanie Zewnętrzny zasilacz AV 110-240V, 5V 2A DC Zasilanie pilota: 2x AAA (baterie są w zestawie)
Wymiary i waga Wymiary: 150mm x 136mm x 30mm (S x G x W)
Waga: 400g (sam odtwarzacz)
Zawartość opakowania Odtwarzacz Popcorn Hour S-300, pilot zdalnego sterowania, zewnętrzny czujnik podczerwieni z kablem, baterie do pilota (2xAAA), kabel HDMI, zasilacz sieciowy, wewnętrzna pamięć 4GB (pendrive).

Specyfikacja techniczna na podstawie danych producenta. Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowany opis nie zawiera uchybień lub błędów. Nie odpowiadamy również za zmiany wprowadzone przez producentów bez naszej wiedzy. Wszystkie znaki towarowe, nazwy i logo zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych i są własnością poszczególnych producentów.


WN-160 - karta Wifi do odtwarzaczy Popcorn Hour Popcorn Hour WN-160 to bezprzewodowa karta WiFi pracująca w standardzie 802.11g/n, podłączana do złącza USB odtwarzacza. Karta pozwala na zdalne połączenie S300 z komputerami pracującymi w sieci lokalnej i z internetem bez konieczności korzystania z kabli. Karta obsługuje wszelkie typy szyfrowania i zabezpieczeń spotykane w urządzeniach domowych, a pracując w standardzie 802.11n zapewnia transfery wystarczające do obsługi plików wideo HD i do wygodnego kopiowania plików pomiędzy siecią, a odtwarzaczem.

Zobacz więcej...
WN-150 - karta Wifi do odtwarzaczy Popcorn Hour Popcorn Hour WN-150 to bezprzewodowa karta WiFi pracująca w standardzie 802.11g/n, podłączana do złącza USB odtwarzacza. Karta pozwala na zdalne połączenie S300 z komputerami pracującymi w sieci lokalnej i z internetem bez konieczności korzystania z kabli. Karta obsługuje wszelkie typy szyfrowania i zabezpieczeń spotykane w urządzeniach domowych, a pracując w standardzie 802.11n zapewnia transfery wystarczające do obsługi plików wideo HD i do wygodnego kopiowania plików pomiędzy siecią, a odtwarzaczem.

Zobacz więcej...