Popcorn Hour C-200

Odtwarzacz Popcorn Hour C200 to bezkompromisowy odtwarzacz zbudowany w oparciu o nowoczesny układ Sigma SMP8643. Od momentu wprowadzenia na rynek jest jednym z najbardziej zaawansowanych odtwarzaczy multimedialnych na świecie.

C200 to optymalne rozwiązanie dla najbardziej wymagających użytkowników. Obsługuje formaty MPEG2, WMV VC1 i MPEG4 (w tym H264/AVCHD) o przepustowości do 60Mbps, odtwarza obrazy ISO płyt DVD oraz BluRay z pełną obsługą menu, zapewniając najwyższej jakości obraz w rozdzielczości 1920x1080 (Full HD).
Potrafi także odtwarzać niektóre materiały 3D, zapewnia wsparcie dla MKV3D.

Urządzenie zostało wyposażone zaawansowany interfejs graficzny Media Jukebox pozwalający na łatwe zarządzanie dużymi zbiorami plików medialnych, filtrowanie, porządkowanie i wyszukiwanie.
Wielowątkowe menu pozwala uruchomić równolegle odtwarzacz muzyki, pokaz slajdów, przeglądanie serwisów WWW i sprawnie przełączać się miedzy nimi.

Możliwości C200 mogą być rozbudowywane dzięki Marketowi Aplikacji, w którym swoje rozszerzenia i programy realizujące dodatkowe funkcje umieszcza producent oraz niezależni autorzy.
Wśród dodatkowych aplikacji znajduje się m.in oprogramowanie pozwalające na wykonywanie kopii zapasowych płyt Audio-CD z automatycznym uzupełnianiem danych tekstowych opisujących utwory (tagi ID3) z internetu.

Pod względem uniwersalności i ilości opcji połączeń i dostępu do danych urządzenie nie ma sobie równych. Sieć LAN (WLAN b/g/n w opcji) oraz mnogość zaimplementowanych protokołów zapewniają pełną integrację z siecią lokalną i kontakt z mediami w internecie (odtwarzanie strumieniowe). 4 porty USB to możliwość podłączenia dysków i pamięci USB, czytników kart pamięci, aparatów i kamer cyfrowych i innych urządzeń pracujących w standardzie dysków USB. Klasyczne dyski twarde, które można wbudować w urządzenie, zapewniają szybki i łatwy dostęp do zgromadzonych plików, zarówno dla użytkownika przez ekranem TV, jaki zdalnym użytkownikom z sieci LAN. Opcja montażu napędu BluRay i odtwarzania filmów bezpośrednio z płyty zamyka listę obsługiwanych mediów.

Obudowę C200 cechuje wysoka jakość wykonania i duża funkcjonalność, na którą wpływa m.in duży wyświetlacz LCD służący do nawigacji bez włączania TV, klawisze sterujące na froncie, wolne gniazdo do zamontowania dodatkowego dysku lub napędu płyt DVD/BD oraz cztery porty USB umieszczone parami zarówno na froncie jak i na tyle urządzenia. Wewnątrz obudowy jest miejsce do zainstalowania dysku 2.5". Dodatkowe gniazdo (szuflada) pozwala na montaż dysku 3.5" oraz napędu płyt. W wypadku montażu napędu BluRay (komputerowy napęd SATA, pełnowymiarowy lub typu SLIM), odtwarzacz pozwala na oglądanie filmów bezpośrednio z płyty, niczym nie ustępując stacjonarnym odtwarzaczom BD.
Obudowa C200 ma szerokość 43cm, dopasowaną do szerokości standardowych komponentów sprzętu AV. Płyta główna odtwarzacza ma format mini-ITX. Użytkownicy, dla których prezentacja sprzętu ma kluczowe znaczenie mogą bez większych problemów zastosować alternatywną obudowę.

W zestawie z odtwarzaczem C200 znajduje się radiowy pilot zdalnego sterowania. Wykorzystanie fal radiowych pozwala na sterowanie odtwarzaczem bez kontaktu wzrokowego ze sprzętem. Opcjonalnie można korzystać z klasycznego pilota na podczerwień.
Dostępna jest także opcja korzystania z połączeń bezprzewodowych w standardzie WLAN 802.11b/g/n w oparciu o wewnętrzną kartę WiFi typu miniPCI lub o adapter Wifi za złączem USB.

W sieci lokalnej C200 pozwala na udostępnianie i współdzielenie filmów, muzyki i zdjęć. Może pełnić funkcję klasycznego serwera mediów (Samba, FTP, NFS, UPnP), oraz serwera mediów udostępnianych przez interfejs HTTP (myIHome). Jako klient obsługuje protokoły SMB, NFS oraz UPnP. Obsługuje serwery mediów pracujące w HTTP, takie jak dedykowany myIHome, oraz serwery oferowane przez niezależnych dostawców, takie jak WizD, SwissCenter, Llink, GB-PVR. Opcje pracy w sieci zamyka wbudowany klient BitTorrent oraz klient grup Usenet.
Urządzenie jest zgodne z protokołami Windows Media Connect, Windows Media Player NSS oraz Bonjour dla komputerów z systemem MAC OS.


Główne cechy odtwarzacza:
 • Złącze HDMI (1.3), z sygnałem do 1080p (1920x1080 60Hz) i obsługą trybu 24p oraz formatów Audio HD (dekodowanie oraz tryb passthrough dla DTS HD-HR, DTS HD-MA, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD)
 • Cyfrowe optyczne oraz koaksjalne wyjścia audio
 • Złącze sieci Ethernet 100Mbit (w niektórych konfiguracjach dostępne także 1000Mbit)
 • Wewnętrzna karta WiFi (802.11b/g/n) ze złączem miniPCI jako opcja.
 • Opcja podłączenia wewnętrznego dysku SATA 2.5"
 • Opcja podłączenia dodatkowego dysku SATA 3.5", pełnego napędu CD/DVD/BD lub napędu typu SLIM
 • 4 złącza host USB 2.0 do podłączania zewnętrznych pamięci i dysków USB, a także klawiatury.
 • Odtwarzanie wideo w HD w formatach MPEG2 (TS/PS), MPEG4 (w tym H264, AVCHD), WMV innych, obsługa MKV
 • Odtwarzanie filmów BluRay z wbudowanego czytnika płyt BD (czytnik jest wyposażeniem opcjonalnym).
 • Pełna obsługa formatu BD Movie, obsługa menu, BD-Live, dla materiałów czytanych z płyt i z plików z kopiami płyt BD
 • Obsługa napisów do filmów z zewnętrznych plików oraz wbudowanych w kontener MKV i M2TS
 • Wbudowany Media Jukebox (NMJ) - pozwala na katalogowanie, wyszukiwanie o przeglądanie plików z dysku przy użyciu atrakcyjnego graficznego interfejsu.
 • Dekodery audio dla FLAC, OGG, ADIF, ADTS, AC3, DTS, APE i innych
 • Gapless playback - odtwarzanie plików muzycznych bez przerw, shuffle - odtwarzanie w losowej kolejności.
 • Obsługa plików graficznych JPG, BMP, GIF (JPG wspierany sprzętowo przez procesor), informacja o parametrach zdjęcia (JPG) z danych EXIF
 • Klient Samba, NFS i UPnP/DLNA, pozwalający na odtwarzanie materiałów przez sieć lokalną.
 • Klient Bittorrent.
 • Wielowątkowe menu, pozwala uruchomić równolegle odtwarzacz muzyki, pokaz slajdów, aplikację WWW itd i sprawnie przełączać się miedzy nimi
 • Obsługa serwisów internetowych, odtwarzanie strumieni video i audio z internetu (audio/video podcast, online TV, internet radio).
 • Serwer NAS, FTP, NFS, Media server, UPnP, klient grup usenetowych
 • Market Aplikacji - aplikacje internetowe oferujące dostęp do serwisów audio i wideo, serwisów społecznościowych gier i innych
 • Wyświetlacz LCD pozwalający na pełną nawigację po dyskach, sieci lokalnej i internetowych stacjach radiowych, bez włączania TV.
 • Wielojęzyczne menu obejmujące także język polski, obsługa polskich znaków w napisach.
 • Płyta główna w formacie mini-ITX pozwala na zastosowanie alternatywnej obudowy dla odtwarzacza.
 • Gwarancja 24 miesiące


Konstrukcja Procesor: Sigma Designs SMP8643, MIPS, 667MHz, Secure CPU For DRM and CA software: 333MHz
Pamięć: 512MB DDR2 DRAM, 256MB NAND Flash
Płyta główna odtwarzacza ma format mini-ITX, zasilanie w standardzie ATX Connector.
Obudowa Metalowa, czarna, chłodzona pasywnie.
Opcjonalna możliwość podłączenia wentylatora w obudowie oraz na procesorze.
Dysk Interfejs SATA (dwa złącza), akceptuje dyski SATA oraz SATA II
Obudowa jest przystosowana do montażu jednego wewnętrznego dysku SATA 2.5" oraz dodatkowego dysku 3.5" w szufladzie dostępnej od frontu urządzenia. Obsługiwane pojemności: do 1000GB dla dysków 2.5" oraz 2000GB dla 3.5"
Obsługiwane formaty partycji: EXT2, EXT3, FAT32, NTFS
Odtwarzacz może pracować bez dysku. Do uruchomienia serwera Samba, NFS, FTP, UPnP, klienta BitTorrent wymagane jest zainstalowanie i sformatowanie dysku w obudowie.
Napęd CD/DVD/BR W obudowie można zainstalować napęd płyt CD/DVD/BR, pełnego formatu 5.25", ze złączem SATA, lub napęd typu SLIM w ramce HMR-200. Lista zgodnych napędów.
Obsługiwane formaty: CD Audio, CD Data, DVD Data, DVD Video (także płyty zabezpieczone, z kodem regionalnym), BluRay Video, BluRay Data, obsługa BD Live.
Możliwe konfiguracje napędów Dla ramki HMR-200 (w standardzie od 08.2011). Wewnątrz obudowy znajdują się dwa złącza SATA. Możliwe konfiguracje dysków i napędów:
 1. Wewnętrzny dysk 2.5" + opcjonalny dysk 3.5" w kieszeni, dostępny z zewnątrz
 2. Jeden dysk 3.5" w kieszeni, dostępny z zewnątrz
 3. Wewnętrzny dysk 2.5" + komputerowy (pełnowymiarowy) napęd płyt CD/DVD/BD ze złączem SATA
 4. Komputerowy (pełnowymiarowy) napęd płyt CD/DVD/BD ze złączem SATA
 5. Napęd optyczny typu SLIM (SATA) + opcjonalny dysk 3.5" w kieszeni, dostępny z zewnątrz
Urządzenie posiada dodatkowe wewnętrzne złącze USB, które pozwala na podłączenie jednego wewnętrznego dysku, poprzez przejściówkę USB-SATA (nie znajduje się w zestawie z C200). W takim wypadku jest możliwość jednoczesnej instalacji wewnętrznego dysku 2,5", napędu optycznego SLIM oraz dysku 3.5" w szufladzie.
Złącza Wyjście HDMI v1.3a (do 1080p 60Hz, obsługa CEC, 36bpp deep color, 12-bit xvYCC processing i HDCP v1.2)
Wyjście Video Composite (PAL/NTSC)
Wyjście Video Component (do 1080p)
Wyjście S-Video
Wyjście Audio stereo (2xRCA)
Wyjście cyfrowe audio (optyczne)
Wyjście cyfrowe audio (elektryczne)
Złącze LAN RJ45 Base-TX
Złącza HOST USB 2.0 (5 gniazd zewnętrzne i jedno wewnętrzne)
Złącze zewnętrznego czujnika podczerwieni dla obsługi pilota IRK-200
Złącze miniPCI (wewnętrzne) dla podłączenia opcjonalnej karty WiFi MN-200
Złącze zasilania 110-240V AC
Wyświetlacz LCD Technologia: LCD
Rozdzielczość: 192x64 (białe litery na niebieskim tle)
Regulowane podświetlenie z możliwością całkowietego wyłączenia.
Obsługa polskich liter i polskiego menu.
Obsługiwane formaty (kontenery) wideo ASF/WMV [.ASV, .WMV]
MOV (H.264)/MP4/RMP4 [.MOV, .MP4]
MPEG1/2 PS [.M2P, .MPG, .DAT, .VOB, .MPE, .MPEG, .VRO]
MPEG1/2/4 Elementary [.M1V, .M2V, .M4V]
MPEG2 Transport Stream [.TS, .TP, .TRP, .M2T, .M2TS, .MTS]
AVI [.AVI, .DIVX]
Matroska [.MKV]
Inne: obrazy ISO płyt DVD, kopie płyt DVD (IFO) - pełne odtwarzanie z nawigacją, format AVCHD z nawigacją, bezpośredni odczyt płyt BluRay.
Obsługa obrazów ISO płyt BD oraz pełnych plikowych kopii płyt (katalog BDMV) - pełna obsługa z menu.
Wsparcie dla MKV3D
Obsługiwane kodeki wideo XVID SD/HD
MPEG-1
MPEG-2 MP@HL
MPEG-4.2 ASP@L5, 720p, 1-point GMC
MPEG-4.10 (H.264) : BP@L3, MP@L4.0, HP@L4.0, HP@L4.1
WMV9 : MP@HL
SMPTE 421M (VC-1) : MP@HL, AP@L3
Akceptowane bitrate do 60Mbps.
Obsługiwane formaty (kontenery) audio WAV [.wav, .pcm] (także z dźwiękiem 5.1 do 96kHz i 2.0 do 192kHz)
ADIF, ADTS [.aac]
M4A [.m4a]
OGG [.ogg]
ASF/WMA [.asf, .wma]
FLAC [.flac] (także z dźwiękiem 5.1 do 96kHz i 2.0 do 192kHz)
MPEG audio [.mp1, .mp2, .mp3, .mpa] (z obsługą tag-ów)
Obsługiwane kodeki audio Dolby Digital (AC3), Dolby TrueHD
DTS, DTS-HD/MA
Microsoft WMA, WMA Pro
MPEG-1 Layer 1, 2, 3
MPEG-4 (AAC-LC, HE-AAC, BSAC)
LPCM
FLAC
Vorbis
APE (Monkey Audio)
Opcje przetwarzania audio Niezależne ustawienie RAW/PCM dla wyjść cyfrowych, dla formatów: AC3, AAC, WMA Pro, DTS.
Opcja konwersji DTS-MA do DTS.
Dekodowanie DTS/DTS-MA/AC3/TrueHD (itd) do PCM 2.0 lub to PCM multichanel (max 5.1)
PassThrough (RAW) dla: DTS, DTS96/24, DTS-HD HR, DTS-HD MA, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD
Możliwość wyłączenia audio na HDMI
Obsługiwane formaty napisów MicroDVD [.sub]
SubRip [.srt]
Sub Station Alpha [.ssa]
SUB/IDX
PGS (napisy z plików m2ts, format BluRay)
Pełna obsługa napisów dla kopii DVD (ISO/IFO)
Obsługa napisów z polskimi znakami.
Opcje zmiany wielkości, położenia, koloru (dla czcionki i tła) i czasowej synchronizacji z obrazem.
Obsługiwane formaty zdjęć BMP, PNG, GIF, TIFF, JPEG (Baseline, dekodowany sprzętowo)
Obsługa danych EXIF dla JPG
Praca w sieci LAN 10/100Mbit, eksperymentalna obsługa sieci 1000Mbit (dla niektórych konfiguracji odtwarzaczy i sprzętu sieciowego usługa może nie działać poprawnie)
WLAN 802.11bgn - z opcjonalnym adapterem WiFi (USB lub wewnętrzna karta miniPCI)
Protokoły:
  - Bonjour (dla MAC OS)
  - UPnP SSDP
  - UPnP AV
  - Windows Media Connect (streaming z Windows 7 przez funkcję PLAY TO)
  - Windows Media Player NSS
  - SMB (Samba)
  - FTP
  - NFS
Dostęp do zasobów sieciowych:
  - NFS
  - UPnP
  - Windows Media Player NSS
  - Dedykowane serwery mediów działające na HTTP: myiHome, myiHomeLite, myiHomeMS (UPnP), MSP Portal
  - Zgodne serwery mediów: WizD, SwissCenter, Llink, GB-PVR.
Menadżer pobierania plików
  - BitTorrent P2P (Transmission v1.75)
  - Menadżer pobierania plików z grup Usenet
Tryb serwera NAS:
  - serwer SMB (Samba)
  - serwer FTP
  - serwer NFS
  - serwer UPnP
  - serwer myIHome Light (HTTP)
Dedykowane serwisy WWW dostępne z menu
(stan na styczeń 2011)
Wideo : Revision 3, Videocast, CNET TV, Mediafly, Mevio, Bliptv, CBS Evening News, CNN Anderson Cooper 360 Daily, CNN The Larry King Podcast, NBC Today Show, The CNN Daily, CNN In Case You Missed It, NBC Nightly News, NBC Meet The Press, CBS Face the Nation, Podfinder UK, Motorz
Audio : Jamendo, iPodcast, BBC Podcast, Indiefeed, CNN News, ABC News
Zdjęcia : Flickr, Picasaweb, Pikeo, 23, Photobucket, SmugMug
Informacje RSS : Yahoo! Weather, NMT Forum, Bloglines, Cinecast, MSNBC News, Traffice Condition, Yahoo! Traffic Alerts, Yahoo! News, Weather Bug
Internet Radio : SHOUTCast Radio, Radiobox, Live365 Radio
Inne Możliwość odtwarzania muzyki w tle, np przy wyświetlaniu zdjęć.
Pilot radiowy z podświetlanymi przyciskami
Możliwość podłączenia klawiatury USB
Wygaszacz ekranu
Kontrola rodzicielska
Uaktualnianie oprogramowania przez internet. DRM: Cardea DRM (WMDRM-ND), Janus DRM (WMDRM-PD)
Zasilanie Pobór prądu: 13W sama elektronika (bez dodatkowych napędów), maksymalnie 70W
Zasilanie pilota: 2x AAA (baterie są w zestawie)
Wymiary i waga Wymiary: 425mm x 290mm x 80mm (S x G x W)
Waga: 3.7kg (sam odtwarzacz)
Zawartość opakowania Odtwarzacz Popcorn Hour C200, radiowy pilot zdalnego sterowania, antena odbiornika pilota, baterie do pilota (2xAAA), kabel HDMI v1.3a, kabel zasilający, komplet śrubek do zamontowania dysków i napędów, instrukcja QuickStart (angielska i polska).

Specyfikacja techniczna na podstawie danych producenta. Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowany opis nie zawiera uchybień lub błędów. Nie odpowiadamy również za zmiany wprowadzone przez producentów bez naszej wiedzy. Wszystkie znaki towarowe, nazwy i logo zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych i są własnością poszczególnych producentów.

MN-200 - karta Wifi do odtwarzacza Popcorn Hour C200 Popcorn Hour MN-200 to karta sieciowa w formacie Mini MII PCI,
pracująca w standardzie WiFi 802.11n, która pozwala
na bezprzewodowe połączenie odtwarzacza Popcorn Hour C200
z internetem oraz z komputerami pracującymi w sieci domowej.
Zobacz więcej...
HBR-200 - karta Wifi do odtwarzacza Popcorn Hour C200 Popcorn Hour HBR-200 to zamiennik ramki na dysk stosowanej we wcześniejszych wersjach odtwarzacza Popcorn Hour C200. Pozwala na jednoczesną instalajcę dysku twardego 3.5" oraz napędu BD/DVD typu slim.
Zobacz więcej...
BDR-200 - napęd BD slim do odtwarzacza Popcorn Hour C200
Napęd płyt optycznych typu slim/slot-in (beztackowy), obsługujący nośniki BD, DVD oraz CD.
IRK-200 - pilot IR do odtwarzacza Popcorn Hour C200 Popcorn Hour IRK-200 to pilot zdalnego sterowania działający
na podczerwień, przystosowany do pracy z odtwarzaczem
Popcorn Hour C200.
Pilot jest podświetlany i ma układ klawiszy taki sam jak
oryginalny radiowy pilot znajdujący się w zestawie z C200.
Zobacz więcej...