Popcorn Hour A-300

Nowy interfejs, nowa jakość obsługi
Nowe menu stworzone dla odtwarzaczy serii 300 wykorzystuje technologię flash, działa płynnie, szybko, jest efektowne pod względem wizualnym i jednocześnie proste i intuicyjne w obsłudze.Szybkość działania
Popcorn Hour A300 to pierwszy odtwarzacz na rynku wykorzystujący nowy procesor Sigma Designs SMP8647 taktowany zegarem 800MHz i wspomagany pamięcią podręczną cache L2. Zapewnia on zwiększoną wydajność działania całego systemu. Odtwarzacz wyposażono w szybkie złącze USB 3.0 dla łączności z komputerem PC oraz złącze sieci LAN 1Gbit. Obsługa sieci 1Gbit została zaimplementowana w procesorze, zapewniając wydajność i transfery na poziomie wyraźnie przewyższającym rozwiązania oferowanie przez inne odtwarzacze dostępne na rynku.
Popcorn A300 - menu główneJakość wideo
Popcorn Hour A300 - procesor Sigma Designs SMP8647 A300 jest w stanie odtwarzać materiały wideo o jakości przewyższającej standardy stosowane na dyskach BluRay. Akceptowalne wskaźniki bitrate osiągają wartości do 100Mbps. Odtwarzacz w pełni obsługuje tryb 24P oraz umiejętnie dobiera częstotliwości odświeżania obrazu na wyjściu HDMI zależnie od odtwarzanego materiału. Jakość obrazu 1080p pozostaje na najwyższym poziomie, nieosiągalnym dla konkurencyjnych budżetowych odtwarzaczy.
Zastosowane rozwiązania sprzętowe gwarantują bezproblemowe odtwarzanie plików wideo wielu popularnych formatach (m.in. AVCHD/H264, M2TS, MOV, WMV, MKV, BD ISO, DVD ISO), w rozdzielczościach FullHD oraz SD z opcją skalowania i usuwania przeplotu.
Wielokanałowe ścieżki audio w formatach DTS, DTS-HD, DolbyDigital czy Dolby TrueHD odtwarzane są w pełnym formacie 7.1 kanałów lub są dekodowane do 2 kanałów dla systemów kina domowego bez amplitunera wielokanałowego. Odtwarzacz obsługuje wiele popularnych muzycznych formatów audio (MP3, FLAC, WMA, OGG, WAV, APE), także w rozdzielczości 96 i 192kHz/24bit. Pozwala na uruchomienie prezentacji zdjęć w formatach JPG, BMP, PNG, GIF, z atrakcyjnymi efektami przejść i muzyką w tle.Odtwarzanie formatów BluRay, DVD, CD...
Popcorn Hour A300 - wideo Nie musisz się przejmować że Twoje płyty BD zużyją się od częstego korzystania. Nie musisz szukać i przekładać krążków w odtwarzaczu. Popcorn odtworzy twoje filmy z dysku, ze zarchiwizowanych kopii płyt w formacie ISO.
Odtwarzanie z pliku ISO zapewnia dokładnie taką samą jakość obrazu i dźwięku jak przy odtwarzaniu z oryginalnego krążka, dostępne jest menu i materiały dodatkowe, podobnie jak przy korzystaniu z czytnika BD.
W analogiczny sposób można korzystać z archiwów płyt DVD, a w Markecie Aplikacji umieszczono dodatkowo oprogramowanie umożliwiające wykonywanie kopii płyt Audio CD i uzupełnianie utworów o opisy pobierane z internetu.Popcorn Hour C300 - wsparcie dla 3D
Wsparcie dla 3D
Popcorn Hour A300 obsługuje filmowe pliki 3D zakodowane w formatach SBS i TAB w plikach MKV (MK3D), M2TS czy AVI, wykorzystując przy tym komendy sterujące odbiornikiem TV właściwe dla złącza HDMI 1.4. Urządzenie automatycznie rozpoznaje sposób kodowania materiału 3D i przesyła do odbiornika 3D TV odpowiednie komendy przełączające tryby dekodowania.
Więcej informacji znajduje się w dziale dokumentacjiNetworked Media Jukebox v2
Popcorn Hour A300 - Networked Media Jukebox Oprogramowanie systemowe odtwarzaczy Popcorn Hour A300 zawiera przyjazny dla użytkownika, obrazkowy interfejs do przeglądania, odtwarzania oraz zarządzania dużymi bibliotekami plików multimedialnych z filmami, muzyką i zdjęciami. Networked Media Jukebox w nowej wersji v2, działa szybciej, wydajniej indeksuje dane i pobiera opisy z intenetu, wyposażony został w rozszerzony zestaw opcji i ustawień.
Użytkownik ma możliwość wyboru i zmiany grafik do filmów, z puli dostępnych w internetowej bazie danych. Przy wyszukiwaniu oprogramowanie uwzględnia wprowadzone ustawienia językowe i w pierwszej kolejności wyszukuje opisy i okładki właściwe dla kraju użytkownika.
Odtwarzacz korzysta z zasobów www.themoviedb.org oraz www.thetvdb.com.

Popcorn Hour A300 - pobieranie napisów Innym bardzo cennym i unikalnym dodatkiem, który z pewnością docenią polscy użytkownicy, jest funkcja wyszukiwania i pobierania napisów do filmów. Odtwarzacz wyszukuje napisy w internecie (korzystając z zasobów OpenSubtitles.org), z uwzględnieniem opcji językowych, wyświetla znalezione wersje i pozwala na pobranie pliku w taki sposób, że napisy są gotowe do działania bez dodatkowych konwersji.NMJ Navigator
NMJ Navigator, od grudnia 2012 dostępny także w odtwarzaczu Popcorn Hour A-300, pozwala na przeniesienie informacji o zasobach Media Jukebox-a na ekran tabletu. Użytkownik może sprawnie przeglądać bibliotekę mediów, wyszukiwać oraz kontrolować odtwarzanie za pośrednictwem interfejsu dotykowego. Zasoby filmowe i muzyczne zgromadzone przez odtwarzacz, z opisami, okładkami, grafikami są prezentowane na ekranie tabletu w taki sam sposób, jak na ekranie TV.
Aplikacja zapewnia także szybkie wyszukiwanie rozszerzonych informacji o filmach w internecie oraz oferuje połączenie z kontami użytkownika na portalach społecznościowych.Market Aplikacji
Ważnym i równie unikalnym elementem oprogramowania urządzenia są dodatkowe aplikacje i serwisy internetowe dostępne poprzez Market Aplikacji.
Popcorn Hour A300 - Aplikacje
Planowany jest intensywny rozwój Marketu i uzupełnianie oferty o nowe aplikacje, darmowe, oraz klasy premium, z wideo na żądanie (VOD) i zawartością płatną.Komunikacja
Oprogramowanie Popcorna pozwala na przeglądanie i odtwarzanie plików multimedialnych znajdujących się w pamięciach i na dyskach podłączanych przez złącza USB lub dostępnych na komputerach i serwerach w sieci lokalnej. Za łączność z siecią LAN odpowiada procesor obsługujący standard 1Gbit z dużą przepustowością danych zapewniającą sprawne transfery plików i z wystarczające z nadwyżką do strumieniowego odtwarzania wszelkich materiałów wideo. Łączność bezprzewodową zapewnia opcjonalna karta ze złączem USB, pracująca w standardzie 802.11gn.
Wśród protokołów sieciowych wspieranych przez odtwarzacz znajduje się m.in
Samba/CIFS (klient/server), NFS (klient/serwer), FTP (serwer), UPnP/DLNA (klient, renderer/DMR), Bonjour oraz klient BitTorrenta i grup Usenet.
Wbudowany serwer WWW z aplikacją myIHome pozwala na dostęp do odtwarzacza za pośrednictwem przeglądarki WWW, a dedykowane aplikacje dla systemu Android oraz iOS pozwalają na zdalne sterowanie urządzeniem za pośrednictwem popularnych telefonów, smartfonów i tabletów.Popcorn Hour A300 - obudowa z chłodzenie pasywnym
Nowa obudowa z chłodzeniem pasywnym
Zrelaksuj przy słuchaniu muzyki i oglądaniu filmów niezakłócanych żadnymi zbędnymi odgłosami. Czarna elegancka, aluminiowa obudowa Popcorn Hour A300 chłodzona jest pasywnie, bez wentylatora, zapewniając optymalne odprowadzanie ciepła z dysku i procesora.Firmware i zaangażowanie społeczności użytkowników
Wydzielony zespół programistów i inżynierów stale pracuje aby zapewnić jak najlepsze działanie odtwarzaczy. Regularnie publikowanie są aktualizacje i uzupełnienia oprogramowania potwierdzające zaangażowanie producenta i dbałość o zadowolenie nabywców.
Na dedykowanym forum NetworkedMediaTank.com zarejestrowało się ponad 70000 osób. Forum jest źródłem ogromnej ilości informacji, sugestii, podpowiedzi dla początkujących i zaawansowanych użytkowników.

Stając się właścicielem Popcorna, nie jesteś tylko posiadaczem odtwarzacza multimedialnego, stajesz się częścią ogromnej społeczności miłośników i pasjonatów zgromadzonych wokół urządzeń z logo Popcorn Hour.

Główne cechy odtwarzacza:
 • Szybki procesor Sigma Designs SMP8647 800MHz
 • Złącze HDMI (1.3), z sygnałem do 1080p (1920x1080 60Hz) i obsługą trybu 24p
 • Obsługa komend 3D właściwych dla standardu HDMI 1.4 na złączu HDMI 1.3, obsługa plików 3D SBS, TAB, MK3D
 • Pełna obsługa formatów Audio HD: dekodowanie oraz tryb passthrough dla DTS HD-HR, DTS HD-MA, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD
 • Cyfrowe optyczne oraz koaksjalne wyjścia audio
 • Złącze sieci Gigabit Ethernet (RJ45) z wysokimi transferami danych
 • Możliwość podłączenia adaptera WiFi na USB (adapter jest sprzedawany oddzielnie).
 • Opcja podłączenia wewnętrznego dysku SATA 3.5" (do 3TB) lub 2.5" (do 1TB)
 • 2 złącza host USB 2.0 do podłączania zewnętrznych pamięci i dysków USB, a także klawiatury.
 • Elegancka, metalowa obudowa bez dodatkowego wentylatora - zapewnia cichą pracę urządzenia.
 • Odtwarzanie wideo w HD w formatach MPEG2 (TS/PS), MPEG4 (w tym H264, AVCHD), WMV i innych, obsługa MKV
 • Odtwarzanie obrazów ISO płyt BluRay i DVD z nawigacją i dostępem do menu płyty.
 • Obsługa polskich napisów do filmów z zewnętrznych plików oraz wbudowanych w MKV i M2TS
 • Integracja z internetowymi filmowymi bazami danych, bieżące pobieranie grafik i opisów dla filmów z możliwością trwałego ich zapisania na nośniku lokalnym.
 • Wbudowany mechanizm wyszukujący i pobierający z internetu napisy do filmów (w ponad 20 językach, w tym po polsku).
 • Wbudowana nowa wersja Media Jukebox v2 (NMJ) - pozwalająca na katalogowanie, wyszukiwanie o przeglądanie plików z dysku przy użyciu atrakcyjnego graficznego interfejsu.
 • Dekodery audio dla FLAC, APE, OGG, ADIF, ADTS, AC3, DTS i innych
 • Odtwarzanie plików muzycznych hiRes FLAC i WAV (96 i 192kHz / 24b)
 • Gapless playback - odtwarzanie plików muzycznych bez przerw, shuffle - odtwarzanie w losowej kolejności.
 • Obsługa plików graficznych JPG, BMP, GIF (JPG wspierany sprzętowo przez procesor), informacja o parametrach zdjęcia (JPG) z danych EXIF
 • Odtwarzacz muzyki działający w tle, np. podczas przeglądania plików czy pokazu slajdów.
 • Klient Samba, NFS i UPnP, pozwalający na odtwarzanie materiałów przez sieć lokalną.
 • Serwer NAS, FTP, NFS, Media server, UPnP, klient grup usenetowych
 • Klient Bittorrent
 • Market Aplikacji - ponad 60 aplikacji internetowych oferujących dostęp do serwisów audio i wideo, serwisów społecznościowych gier i innych
 • Obsługa standardów strumieniowego odtwarzania wideo dla bieżących i przyszłych aplikacji IPTV, zabezpieczonych płatnych serwisów VOD, zasobów typu Premium, itd
 • Widżet pogody, wyświetlający na ekranie informacje o pogodzie i czasie dla ustalonej lokalizacji
 • Wielojęzyczne, intuicyjne menu obejmujące także język polski.
 • Pilot IR z podświetlanymi przyciskami
 • Gwarancja 24 miesiące


Konstrukcja Procesor: Sigma Designs SMP8647, MIPS, 800MHz, L2 cache 256KB
Secure CPU For DRM and CA software: 400MHz
Pamięć: 512MB DDR2 DRAM, 256MB NAND Flash
Obudowa Czarna, wykonana z aluminium, chłodzona pasywnie, bez wentylatora.
Dysk Obudowa jest przystosowana do montażu jednego dysku 2.5" lub 3.5" ze złączem SATA
Obsługiwane pojemności: do 1000GB dla dysków 2.5" oraz 3000GB dla 3.5" (nieoficjalna lista kompatybilnych napędów)
Obsługiwane formaty partycji: EXT2, EXT3, FAT32, NTFS
Odtwarzacz może pracować bez dysku. Do uruchomienia serwera Samba, NFS, FTP, UPnP, klienta BitTorrent wymagane jest zainstalowanie i sformatowanie dysku w obudowie.
Napęd optyczny Możliwość podłączenia zewnętrznego napędu CD/DVD/BD na USB (Obsługiwane formaty: CD Audio, CD Data, BDRom, BDRE, DVD Data, DVD Video - także dla filmów komercyjnych z zabezpieczeniami).
Opcja kopiowania płyt Audio-CD na dysk twardy za pośrednictwem dedykowanej aplikacji z Marketu Aplikacji.
Złącza Wyjście HDMI v1.3a (do 1080p 60Hz, obsługa 36bpp deep color, 12-bit xvYCC processing i HDCP v1.2)
Wyjście wideo Composite CVBS (PAL/NTSC)
Wyjście wideo Component (do 1080p)
Wyjście s-Video
Wyjście audio stereo (2xRCA)
Wyjście cyfrowe audio (optyczne)
Wyjście cyfrowe audio (koncentryczne)
Złącze LAN 10/100/1000 Base-TX
Złącza HOST USB 2.0 (2 gniazda: jedno na froncie, drugie z tyłu)
Złącze PC USB 3.0
Złącze zasilania 12V DC 3A
Obsługiwane formaty (kontenery) wideo ASF/WMV [.ASV, .WMV]
MOV (H.264)/MP4/RMP4 [.MOV, .MP4]
MPEG1/2 PS [.M2P, .MPG, .DAT, .VOB, .MPE, .MPEG, .VRO]
MPEG1/2/4 Elementary [.M1V, .M2V, .M4V]
MPEG2 Transport Stream [.TS, .TP, .TRP, .M2T, .M2TS, .MTS]
AVI [.AVI, .DIVX]
Matroska [.MKV]
Inne: obrazy ISO płyt DVD, kopie płyt DVD (IFO) - pełne odtwarzanie z nawigacją, format AVCHD z nawigacją
Obsługa obrazów ISO i kopii (BMVD) płyt BD - uproszczona, bez obsługi menu (zmiana napisów, ścieżek audio, przeskok do rozdziału)
Wsparcie dla MKV3D
Obsługiwane kodeki wideo XVID SD/HD
MPEG-1
MPEG-2 MP@HL
MPEG-4.2 ASP@L5, 720p, 1-point GMC
MPEG-4.10 (H.264) : BP@L3, MP@L4.0, HP@L4.0, HP@L4.1
WMV9 : MP@HL
SMPTE 421M (VC-1) : MP@HL, AP@L3
Akceptowane bitrate do 100Mbps.
Obsługiwane formaty (kontenery) audio WAV [.wav, .pcm]
ADIF, ADTS, AAC [.aac]
M4A [.m4a]
OGG [.ogg]
ASF/WMA [.asf, .wma]
FLAC [.flac]
MPEG audio [.mp1, .mp2, .mp3, .mpa] (z obsługą tag-ów)
Obsługiwane kodeki audio Dolby Digital (AC3), Dolby TrueHD
DTS, DTS-HD/MA
Microsoft WMA, WMA Pro
MPEG-1 Layer 1, 2, 3
MPEG-4 (AAC-LC, HE-AAC, BSAC)
LPCM
FLAC
Vorbis
APE (Monkey Audio)
Opcje przetwarzania audio Niezależne ustawienie RAW/PCM dla wyjść cyfrowych, dla formatów: AC3, AAC, WMA Pro, DTS.
Opcja konwersji DTS-MA do DTS.
Dekodowanie DTS/DTS-MA/AC3/TrueHD do PCM 2.0 lub to PCM multichanel
PassThrough (RAW) dla: DTS, DTS-HD HR, DTS-HD MA, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby True HD
Możliwość wyłączenia audio na HDMI
Obsługiwane formaty napisów MicroDVD [.sub]
SubRip [.srt]
Sub Station Alpha [.ssa]
SUB/IDX
PGS (napisy z plików m2ts, format BluRay)
Pełna obsługa napisów dla kopii DVD (ISO/IFO)
Obsługa napisów z polskimi znakami.
Opcje zmiany wielkości, położenia, koloru (dla czcionki i tła) i czasowej synchronizacji z obrazem.
Opcja pobierania napisów z internetu
Obsługiwane formaty zdjęć BMP, PNG, GIF, TIFF, JPEG (Baseline)
Obsługa danych EXIF dla JPG
Praca w sieci Protokoły:
  - Bonjour (dla MAC OS)
  - UPnP SSDP
  - UPnP AV
  - SMB (Samba)
  - FTP
  - NFS
Dostęp do zasobów sieciowych:
  - SAMBA (SMB)
  - NFS
  - UPnP
Menadżer pobierania plików
  - BitTorrent P2P (Transmission)
  - Menadżer pobierania plików z grup Usenet
Tryb serwera NAS:
  - serwer SMB (Samba)
  - serwer FTP
  - serwer NFS
  - serwer UPnP
Najważniejsze aplikacje dostępne w Markecie
(stan na wrzesień 2011)
Wideo: YouTube, Channels.com, MediaFly, Mevio, Autos-on-air, Sports-on-air, CNN Podcasts, blip.tv, mkIni video, cnet.tv, revision3
Zdjęcia : Flickr, Picasaweb, Photobucket, SmugMug
Informacje RSS : RSS reader
Audio i Radio : SHOUTCast Radio
Inne: Facebook, Twitter, YAMJ, Sudoku, gry Caves of Hades i TinPot, internet SpeedTest
Lista partnerów biorących udział w przygotowywaniu aplikacji.
Inne Menu odtwarzacza wykonane w technologii flash
Konfigurowalny Widżet z pogodą, widoczny na ekranie głównego menu.
Możliwość odtwarzania muzyki w tle, np przy wyświetlaniu zdjęć.
Pilot IR z podświetlanymi przyciskami
Możliwość podłączenia klawiatury USB
Wygaszacz ekranu
Kontrola rodzicielska, kontrola dostępu do ustawień
Uaktualnianie oprogramowania przez internet.
Systemy ochrony treści: Cardea DRM (WMDRM-ND),Janus DRM (WMDRM-PD)
Zasilanie Zasilacz ACin 100~240V 50-60Hz, DCout 12V 3A max
Pobór prądu: 8W (urządzenie bez dodatkowych napędów), maksymalnie 36W
Zasilanie pilota: 2x AAA (baterie są w zestawie)
Wymiary i waga Wymiary: 265mm x 135mm x 45mm (S x G x W)
Waga: ok 1000g (sam odtwarzacz)
Zawartość opakowania Odtwarzacz Popcorn Hour A300, pilot zdalnego sterowania, baterie do pilota, kabel HDMI (1.5m), kabel USB 3.0 (PC), zasilacz sieciowy, komplet śrubek do zamontowania dysków 3.5" oraz 2.5", instrukcja QuickStart.

Specyfikacja techniczna na podstawie danych producenta. Mimo dołożenia wszelkich starań nie gwarantujemy, że publikowany opis nie zawiera uchybień lub błędów. Nie odpowiadamy również za zmiany wprowadzone przez producentów bez naszej wiedzy. Wszystkie znaki towarowe, nazwy i logo zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych i są własnością poszczególnych producentów.WN-160 - karta Wifi do odtwarzaczy Popcorn Hour Popcorn Hour WN-160 to bezprzewodowa karta WiFi pracująca w standardzie 802.11g/n, podłączana do złącza USB odtwarzacza. Karta pozwala na zdalne połączenie A300 z komputerami pracującymi w sieci domowej i z internetem bez konieczności korzystania z kabli. Karta obsługuje wszelkie typy szyfrowania i zabezpieczeń spotykane w urządzeniach domowych, a pracując w standardzie 802.11n zapewnia transfery wystarczające do obsługi plików wideo HD i do wygodnego kopiowania plików pomiędzy siecią, a odtwarzaczem.

Zobacz więcej...
WN-150 - karta Wifi do odtwarzaczy Popcorn Hour Popcorn Hour WN-150 to bezprzewodowa karta WiFi pracująca w standardzie 802.11g/n, podłączana do złącza USB odtwarzacza. Karta pozwala na zdalne połączenie A300 z komputerami pracującymi w sieci domowej i z internetem bez konieczności korzystania z kabli. Karta obsługuje wszelkie typy szyfrowania i zabezpieczeń spotykane w urządzeniach domowych, a pracując w standardzie 802.11n zapewnia transfery wystarczające do obsługi plików wideo HD i do wygodnego kopiowania plików pomiędzy siecią, a odtwarzaczem.

Zobacz więcej...