Porównanie modeli


    Odtwarzacz Popcorn Hour A-500 PRO Odtwarzacz Popcorn Hour A-500 Odtwarzacz Popcorn Hour VTEN Odtwarzacz Popcorn Hour A-410 Odtwarzacz Popcorn Hour A-400 Odtwarzacz Popcorn Hour C-300  
    A-500 PRO A-500 VTEN A-410 A-400 C-300    Media Jukebox

Sieciowy, multimedialny Jukebox

Szybka przeglądarka do filmów pozwala na graficzną prezentację okładek i plakatów filmowych oraz wygodne katalogowanie i wyszukiwanie plików wideo według różnych kryteriów.
Żmudne przeszukiwanie listy katalogów na dysku, gdzie nikt oprócz autora nie jest w stanie zapamiętać ścieżek i tytułów filmów, to już przeszłość.

Odkryj możliwości nowego Media Jukebox-a - darmowego i całkowicie zintegrowanego z oprogramowaniem odtwarzaczy Popcorn Hour.

Od stycznia 2013, w nowych modelach serii 300 (A300 i C300) instalowany jest Jukebox w wersji v2.

Pod koniec roku 2012, wraz z premierą odtwarzaczy serii 400, zaprezentowany został NMJ Navigator - aplikacja przenosząca nawigację po zasobach Jukeboxa na ekrany tabletów.


Szybko odnajdziesz swoje filmy

Kiedy masz ochotę na małe łubu-du, sortujesz firmy według rodzaju, wybierasz Akcję - z ekranu znikają zbędne pozycje, chwila namysłu... i oglądasz.
Odtwarzacz Popcorn Hour - NMJ Media Jukebox
Do dyspozycji masz 3 różne widoki, w różny sposób prezentujące całą twoją kolekcję filmową, lub jej podzbiory.
Odtwarzacz Popcorn Hour - NMJ Media Jukebox

Odtwarzacz Popcorn Hour - NMJ Media Jukebox
Więcej informacji

Korzystając z internetowych baz danych, Jukebox automatycznie odnajdzie opisy, informacje o obsadzie, reżyserii itd. Pobierze też okładki i plakaty wykorzystywane przy prezentacji Twojej kolekcji.
(opcja działa w oparciu o źródła w jęz. angielskim, korzysta z bazy danych ImDB)
Twoje kolekcje zdjęć nie będą zapomnianie

Ostatnie wakacje, Sylwester sprzed lat... usiądź wygodnie w fotelu i zobacz w jak przejrzysty sposób Jukebox uporządkował Twoje kolekcje zdjęć i jak łatwo możesz je teraz odnaleźć i oglądać.
Odtwarzacz Popcorn Hour - NMJ Media Jukebox
Jukebox kataloguje zdjęcia według różnych danych zapisywanych w plikach przez aparaty fotograficzne. Rozbudowana informacja o każdym zdjęciu pozwala sprawdzić jakim aparatem było wykonane, jakie były parametry ekspozycji, ogniskowa, itd.
Odtwarzacz Popcorn Hour - NMJ Media Jukebox


A co z moją muzyką?

Podobnie jak w wypadku plików wideo, albumy i utwory muzyczne prezentowane są z wykorzystaniem grafik, okładek płyt i plakatów.

Jukebox organizuje to wszystko automatycznie, wykorzystując dane zapisane w plikach muzycznych, grafiki dołączone do katalogów z utworami oraz zasoby internetowe.
Odtwarzacz Popcorn Hour - NMJ Media Jukebox
Muzyczny Jukebox daje Ci wiele opcji katalogowania i przeszukiwania Twoich plików muzycznych.
Masz nastrój na blues'a? Z łatwością odnajdziesz utwory, których chcesz słuchać
włączając przeglądanie kolekcji według typu muzyki.
Słuchaj bez ograniczeń

Tak wygląda prezentacja albumu i dostępnych w nim utworów. Możesz odtworzyć cały album, pojedynczy utwór, zbudować nową lub uzupełnić istniejącą playlistę, dodać album lub wybrane otwory do bieżącej kolejki odtwarzania, możesz ocenić utwór, usunąć go, lub usunąć cały album.

Odtwarzacz Popcorn Hour - NMJ Media Jukebox
Odtwarzacz Popcorn Hour - NMJ Media Jukebox
Zbuduj sobię playlistę

Dostępne opcje pozwolą Ci na łatwe budowanie playlist, do których dokładane mogą być dowolne pliki muzyczne lub od razu całe albumy.
Playlisty zapisywane są w plikach na dysku - sam wybierasz nazwy plików, a playlisty możesz potem uzupełniać i edytować.
A jeżeli chcesz jeszcze więcej...

Po zastosowaniu dodatkowego oprogramowania do konwersji danych, JukeBox wbudowany w odtwarzacze Popcorn Hour może korzystać z zasobów i informacji zgromadzonych przez inne popularne JukeBox-y:
  YAMJ,   UMC,   Oversight
  Market aplikacji
(stan na koniec roku 2012)

Aplikacje dla Twojego Popcorna

Po podłączeniu odtwarzacza do internetu możesz pobierać dodatkowe aplikacje na swojego Popcorna.
Aplikacje są darmowe, choć w przyszłości dostępne bedą też wersje płatne. Do działania aplikacji nie potrzebujesz żadnego dodatkowego sprzętu, są one przygotowywane specjalnie dla Twojego odtwarzacza.

  


Producent w ścisły sposób współpracuje z niezależnymi producentami i partnerami zabiegając o zapełnienie Marketu wartościowymi aplikacjami tak, aby każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie.
Każda nowa aplikacja zgłoszona do producenta staje się od razu dostępna w Markecie dla wszystkich użytkowników.

Odtwarzacz Popcorn Hour - Market aplikacji


Moje Aplikacje - tylko to co lubię

W sekcji Moje Aplikacje znajdują się programy, które wcześniej zainstalowałeś, pozwalając Ci na szybkie odszukanie i uruchomienie żądanego serwisu.

Oferta Marketu będzie stale poszerzana, w Moich Aplikacjach zachowasz to, co jest interesujące i cenne dla Ciebie.
W ramach zainstalowanych aplikacji, podobnie jak w obrębie Marketu, możesz filtrować dostępne pozycje według typu oraz wyszukiwać po nazwie.
Odtwarzacz Popcorn Hour - Market aplikacji

Odtwarzacz Popcorn Hour - Aplikacja Channels.com
Rozbudowane sieciowe aplikacje audio i wideo

Channels.com to kopalnia plików wideo. Odnajdziesz tu swoją ulubioną kategorię materiałów wideo, obejrzysz interesujące pliki bezpośrednio ze zdalnego serwera (online), bez pobierania ich na odtwarzacz.

Dzięki współpracy z serwisem MediaFly powstało kilka tematycznych aplikacji udostępniających setki materiałów wideo podzielonych na kategorie: muzyka, technologia, gry, motoryzacja, sport, natura, e-marketing.

Kliknij w poniższe obrazki, aby obejrzeć prezentacje kilku z dostępnych aplikacji.

Większość aplikacji pozwalaja na odtwarzanie materiałów HD pobieranych w czasie rzeczywistym z serwerów sieciowych (HD streaming) - bez dodatkowego logowania, rejestracji, czy wykupywania abonamentu.
Dla płynnego odtwarzania materiałów 720p wymagane jest łącze internetowe o przepustowości 5-6Mbit, dla materiałów 1080p łącze 8-10Mbit.
Odtwarzacz Popcorn Hour - Aplikacja YouTube
YouTube - wejdź do świata filmów wideo

Aplikacja YouTube zapewnia pełny dostęp do wszystkich materiałów wideo dostępnych w serwisie. Zapewnia płynne odtwarzanie klipów wideo, także w rozdzielczościach HD (720p i 1080p). Program dostosowuje sposób nawigacji i wyszukiwania klipów wideo tak, aby zapewnić wygodną i intuicyjną obsługę na ekranie TV tylko z użyciem pilota.
Internetowe albumy fotograficzne

Wymieniasz się zdjęciami z przyjaciółmi i rodziną? Korzystasz z internetowych albumów fotograficznych? Od teraz możesz to robić przed ekranem TV. W Markecie Aplikacji znajdziesz oprogramowanie zapewniające dostęp do serwisów takich jak Picasa, Flickr, Photobucket czy SmugMug.
Odtwarzacz Popcorn Hour - Market aplikacji
Klasyczne gry wideo

Aplikacje to nie tylko serwisy wideo. Dzięki zastosowaniu technologii flash, autorzy mogą tworzyć graficzne programy reagujące na polecenia użytkownika w czasie rzeczywistym. Pierwsze proste gry są już dostępne w Markecie, a z czasem będzie ich z pewnością przybywać.
Serwisy społecznościowe - Twitter i Facebook

Odtwarzacz Popcorn Hour - Market aplikacji
Kontakt internetem, przyjaciółmi i rodziną zapewnią ci multimedialne serwisy społecznościowe, jak Twitter czy Facebook, już dostępne jako aplikacje dla Twojego odtwarzacza.
Wszystkie aplikacje dedykowane dla odtwarzacza projektowane są w taki sposób, aby zapewnić pełną funkcjonalność serwisu przy intuicyjnej obsłudze pilotem na ekranie TV.
Odpręż się w fotelu, weź pilota i zobacz, jakie to proste.
Odtwarzacz Popcorn Hour - Market aplikacji
Prognoza pogody - WeatherBug

Planujesz krótką wycieczkę, a może dłuższy wyjazd z domu? Z łatwością sprawdzisz bieżącą i planowaną pogodę dla dowolnego miejsca na świecie.Bieżąca pogoda i prognoza na 7 dni do przodu prezentowana jest w sposób analogiczny jak w typowych telewizyjnych serwisach pogodowych.

Odtwarzacz Popcorn Hour - Market aplikacji
Inne aplikacje

Oprócz aplikacji bezpośrednio związanych z multimediami i rozrywką w Markecie znajdują się programy użytkowe i narzędzia.
Jeżeli jesteś w posiadaniu odtwarzacza Popcorn Hour A200/210 lub C200, możesz użyć aplikacji Audio CD Backup do wykonania kopii swojej kolekcji płyt CD.
W markecie znajdziesz też program do testowania prędkości twojego łącza internetowego.
  NMJ Navigator
NMJ Navigator w AppStore   NMJ Navigator w GooglePlay  
Media Jukebox na Twoim tablecie
NMJ Navigator, dostępny w najnowszych odtwarzaczach Popcorn Hour serii 400 i 300, pozwala na przeniesienie informacji o zasobach Media Jukebox-a na ekran tabletu z systemem iOS lub Android*. Użytkownik może sprawnie przeglądać bibliotekę mediów, wyszukiwać oraz kontrolować odtwarzanie za pośrednictwem interfejsu dotykowego. Zasoby filmowe i muzyczne zgromadzone przez odtwarzacz, z opisami, okładkami, grafikami są prezentowane na ekranie tabletu w taki sam sposób, jak na ekranie TV.

  
Aplikacja może kontrolować kilka odtwarzaczy działających w sieci.

Filmy, opisy, intrernet...
Opisy filmów i seriali, informacje o plikach, obsada, okładki, plakaty - wszystkie informacje, które Media Jukebox pobrał z internetu i przetworzył są dostępne na ekranie tabletu. Nawigacja i wyszukiwanie filmów wg różnych kryteriów, animowana ściana z okładkami czy filtrowanie zbiorów połączone z dotykowym interfejsem tabletu zapewniają wygodny i bardzo efektywny dostęp do zgromadzonej filmoteki - wszystko bez włączania odbiornika TV.

Przeglądarka internetowa obecna w tablecie jest automatycznie uruchamiania po wybraniu opcji wyszukiwania rozszerzonych opisów do filmu w sieci.
Użytkownicy posiadający konta na portalach społecznościowych mogą w prosty psosób podzielić się informacjami o tym co oglądają, lub jak oceniają obejrzane filmy.

NMJ Navigator - nawigacja z okładkami filmów
NMJ Navigator - informacja o filmie i pilot kontoroli odtwarzania
Muzyka pod kontrolą
Kompletna kontrola zasobów muzycznych, szybkie przeglądanie wg różnych kryteriów, animowana ściana okładek - wszystkie elementy wizualne znane z JukeBoxa obsługiwanego na ekranie TV są teraz dostępne pod placami słuchacza, na ekranie tabletu. Nie trzeba włączać telewizora, nie trzeba spoglądać z daleka na ekran odtwarzacza. NMJ Navigator zapewnia kontrolę odtwarzania, opcję budowania playlist i planowania kolejki odtwarzania.
NMJ Navigator - informacja o albumie muzycznym
(kliknij aby obejrzeć dodatkowe prezentacje video)Producent planuje intensywny rozwój aplikacji i dodawanie nowych funkcji. Premiera oprogramowania powiązana została z prezentacją nowego odtwarzacza Popcorn Hour A-400.

* Aplikacja dostępna jest dla tabletów iPad (system iOS.5 lub nowszy) oraz tabletów systemem Android (3.2 lub nowszy). Nie jest dostępna dla telefonów z małymi ekranami.
Od grudnia 2012 aplikacja dostępna jest dla odtwarzaczy C300 i A300 - po aktualizacji oprogramowania do wersji 05-02-121116-23-POP, lub nowszej.